W naszej szkole pokazy naukowe ,,Niewidzialne światło" prowadzone przez panią Magdę z Akademii Nauki w Olsztynie.

Program obejmował takie tematy jak: niewidzialne fotony, laserowa symfonia, koc z metalu grzejący bez grzałki, kamera termowizyjna w akcji, pomiary temperatury na odległość, światło UV – jak się chronić, test banknotów w świetle UV, jak działa ludzkie oko.

Nie była to tradycyjna lekcja fizyki z podręcznikiem. Mogliśmy wziąć udział w ciekawych eksperymentach. /opr. Róża Z. 8a/

/foto: Natalia Zinko 8a/