Właśnie rozpoczęliśmy innowację „Z klasą przez Polskę”. Polega ona na tym, że raz w miesiącu łączymy się z wybranym szkołami z północy, południa, zachodu i środkowej Polski, by promować naszą szkołę i region.

1 października odbyło się pierwsze spotkanie, na które przygotowaliśmy miniwykłady o naszej szkole i gminie. Opowiedzieliśmy o historii naszej szkoły, Mikołaju Koperniku, który mieszkał w naszym zamku, o herbie, rezerwacie, moście, legendzie kapliczki czy seminarium werbistów. Odpowiadaliśmy na wiele ciekawych pytań i zachęcaliśmy do odwiedzenia nas.

Teraz wyślemy do każdej ze szkół gadżety Pieniężna, które otrzymaliśmy z Urzędu Miasta. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych działań!

/opr. p. Julita Królicka, wychowawczyni klasy 3b/