22 września rozpoczyna się astronomiczna jesień.

W tym dniu Samorząd Uczniowski pod opieką p. Mirosławy Sadżugi, wspólnie z Biblioteką zorganizował w szkole Dzień Śliwki.

W ramach obchodów tego dnia na korytarzu szkolnym ukazała się tablica informująca o gatunkach śliwek, ich walorach smakowych i zdrowotnych .

Następnie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani dorodnymi śliwkami roznoszonymi przez Samorząd Uczniowski.
Wśród wszystkich klas przebranych za śliwki wyróżniała się kl. III b oraz uczennica kl. III a Eliza Zeszczuk.

Nagrodą było pyszne ciasto ( naturalnie ze śliwkami) upieczone przez uczennicę kl.VI a Anię Rudyk
oraz owoce śliwek przyniesione przez ucznia kl. V b Roberta Krukowskiego.

Degustacja miała miejsce w bibliotece.

Może warto czasami przypomnieć walory naszych krajowych owoców i korzyści płynące z ich jedzenia.

GALERIA --->