Redakcja szkolnej gazetki „SPoko. Po dzwonku” zajęła 1.miejsce w wojewódzkim konkursie na gazetkę o Unii Europejskiej zorganizowanym przez Europe Direct w Olsztynie.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie numeru specjalnego pisma, który dotyczył tematyki europejskiej: historii UE, symboli, państw członkowskich, obecności Unii w życiu uczniów, sieci informacyjnej Europe Direct oraz Dnia Europy. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z Elbląga, Olsztyna oraz z 13 powiatów, w tym powiatu braniewskiego.

Cieszymy się, że pomimo trudnego kontaktu on-line udało nam się zespołowo stworzyć kolorowy numer pisma na temat Europy. Dziękujemy także klasie 6b, która wzięła udział w sondzie oraz p. Zofii Gałczyńskiej z Urzędu Miasta, która udzieliła informacji na temat największej inwestycji dotowanej przez UE w naszym mieście – Stacji Uzdatniania Wody.

Specjalny numer przygotowali uczniowie: Julia Ostrowska (kl.4a), Julia Jadacka (6b), Izabella Masojć (6b), Julia Szczepłocka (6b), Natalia Zinko (7b), Paweł Rudyk (6b).
Gratulujemy!

wyniki