Od wielu lat uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych (z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii).

W tym roku szkolnym największe sukcesy odnieśli w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego: Oliwia Karpińskauzyskała tytuł laureata, natomiast Joanna Ślaska, Adam Bieryndo, Oliwia Gulbicka i Miłosz Mokrzyckizdobyli tytuł finalisty. Miłosz Mokrzycki (uczeń klasy VII) został również finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Tytuł laureata wojewódzkich konkursów kuratoryjnych zwalnia z egzaminu ósmoklasisty. W związku z tym Oliwia Karpińska (tegoroczna laureatka) i Michał Orłowski (tytuł laureata zdobył w ubiegłym roku jako siódmoklasista) nie będą pisali egzaminu z języka polskiego. Michał w tym roku szkolnym dał się poznać także jako autor książki pt. „Ratunek honoru”.

Składamy gratulacje uczniom – laureatom i finalistom. Wyrazy uznania i podziękowania należą się również Paniom: Agnieszce Turczyk, Joannie Mokrzyckiej, Jolancie Zinko, bez których ten sukces nie byłby możliwy.