1 24

Dnia 27 kwietnia br. na zaproszenie naszej szkoły przybyli do nas czterej żołnierze - saperzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego w Braniewie.

Tematem spotkania było: „ Zapobieganie powstawaniu wypadków z użyciem materiałów wybuchowych i niebezpiecznych”.
Żołnierze prezentowali specjalistyczny sprzęt oraz wyposażenie sapera, opowiadali o specyfice ich pracy oraz o zagrożeniach i niebezpieczeństwach z nią związanych.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia a nawet przymierzenia specjalistycznego skafandra, butów, hełmu. Widać było, że jest duże zainteresowanie tematem.

W spotkaniu, oprócz klas IV – VI naszej szkoły uczestniczyli również zaproszeni przez nas uczniowie szkół z Lechowa, Pakosz i Piotrowca.
W drugiej turze odbyło się spotkanie saperów z uczniami Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II

Następnie uczestnicy spotkania mieli możliwość zwiedzenia naszej szkoły oraz obejrzenia przedstawienia „Balladyny” J. Słowackiego w wykonaniu uczniów Kółka teatralnego pod kierunkiem p. Agnieszki Turczyk.
Gości podjęliśmy też skromnym poczęstunkiem.

Dziękujemy żołnierzom za cenną lekcję, uczniom szkół z terenu za przybycie, a Dyrektorowi Gimnazjum za użyczenie pięknej sali.