21 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie odbyła się uroczystość z okazji powitania Pierwszego Dnia Wiosny. Tego dnia w naszej szkole zorganizowaliśmy nietypowe wiosenne święto, a mianowicie połączyliśmy je z wirtualną podróżą po krajach europejskich. Głównym celem zabawy była integracja uczniów oraz motywowanie do pracy na rzecz klasy i szkoły. Uczniowie klas I - VI mieli do wykonania bardzo interesujące zadania, których realizacja wywołała bardzo pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia. Podczas „Europejskiego Pierwszego Dnia Wiosny” dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach: prezentacja sławnego Europejczyka i jednolity kolor ubrania. Przygotowanie prezentacji, jak i również stroje wykonane w jednym kolorze oceniało jury. Kolejnym etapem tego ciekawego wydarzenia było założenie Szkolnej Księgi Rekordów Guinnessa, do której przez kilka dni zbierane były informacje w następujących kategoriach: najwyższy uczeń, najdłuższe imię nazwisko, najkrótsze imię i nazwisko, najdłuższe włosy, największy rozmiar buta oraz dobrze urodzeni. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim sprawiła, że każdy uczestnik dobrze się bawił i na pewno zapamięta to wydarzenie na bardzo długo. Anna Sęk, Jadwiga Pilucik, Elżbieta Ciechanowicz.