Pierwszoklasista Franciszek Machnowski zajął III miejsce w kategorii: solista do lat 7 w czasie 31. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard”, który odbył się 8 grudnia w Białymstoku. Jako laureat otrzymał nominację do udziału w najbliższych festiwalach piosenki dziecięcej w Bułgarii, Grecji i we Włoszech.

Uczestnikami tegorocznego konkursu w Białymstoku były dzieci z Litwy, Łotwy, Białorusi i różnych miejscowości Polski. W kategorii do lat 7 rywalizowało 20 osób. Franciszek popisowo wykonał utwór „Papuga z dziobem na kłódkę” i był jedynym Polakiem, który został nagrodzony w tegorocznej edycji festiwalu. Medal zdobyty w Białymstoku to nie jedyny sukces Franciszka. Siedmiolatek zajął III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 grudnia w Morągu. Razem z Frankiem w najmłodszej kategorii startowało 18 solistów.

Chłopiec śpiewa od dwóch lat. Rozwija swój talent wokalny, uczestnicząc w zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Gratulujemy i życzemy powodzenia!