W ramach ogłoszonej przez MEN akcji „Razem na Święta” Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w projekcie „Kartka dla Powstańca”.

Pierwszym zadaniem było wykonanie kolorowych kartek bożonarodzeniowych, które zostały podpisane przez poszczególne klasy. Następnie podczas zajęć koła dziennikarskiego uczniowie odbyli prawdziwą lekcję patriotyzmu, rozprawiając o roku 1944 (jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy historycznej naszego kolegi Kacpra). Po burzy mózgów nasi młodzi dziennikarze napisali wzruszający list. Tym razem zasięg naszego działania był o wiele szerszy.

W naszą akcję włączyła się pani Wanda Kuca oraz Misyjne Seminarium Duchowne Księży Werbistów, którego rektor ofiarował nam opłatki. Trafią one do naszych szanownych adresatów. Przewodniczący Rady Miejskiej w Pieniężnie pan Krzysztof Kisiel wniósł opłatę pocztową za powyższe przesyłki. Pomocą służyła nam też pani Magda Szafran, która w szkolnej bibliotece kompletowała przygotowane przez uczniów listy, kartki i życzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasze działania.