Zgodnie z tradycją w październiku w naszej szkole miało miejsce Sprzątanie Świata.

Każdej klasie został przydzielony termin do sprzątania. Uczniowie wraz z wychowawcami na godzinach wychowawczych, wyposażeni w rękawiczki i worki oraz wiedzę na temat segregacji, ruszyli w teren. W tym roku był to rewir wokół szkoły oraz Orlika. Każdy zespół klasowy wywiązał się ze swojego zadania. Teren został uprzątnięty, a zebrane śmieci – posegregowane i umieszczone w odpowiednich pojemnikach na odpadki. Klasy po sprzątaniu sporządziły sprawozdania (klasa 5B dołączyła również relację fotograficzną) z przebiegu akcji, z których wynika, że najbardziej zanieczyszczone było boisko szkolne oraz teren wokół Orlika. Większość odpadów stanowiło szkło i plastik, a uczniowie uznali, że w tym roku było mniej śmieci w porównaniu z ubiegłym. W wielu klasach sprzątanie zostało zakończone pogadanką na temat recyklingu jak również w młodszych klasach projekcją filmu edukacyjnego, promującego postawy proekologiczne.

Sprawozdania nie dostarczyła klasa 8a. Koordynatorkami akcji były panie: Anna Sęk i Aneta Tymrowska-Wardak.

/opr. Aneta Tymrowska-Wardak/