30 października mieliśmy zaszczyt gościć aktorów z Teatru Dramatycznego w Elblągu, a także panią Marlenę Derlukiewicz metodyczkę języka polskiego, którzy prowadzili projekt edukacyjny Piknik „Akademia Pani Książki".

Działania miały na celu zachęcić uczniów do aktywnego czytania i uczenia się przez zabawę. W projekcie brali udział uczniowie z klas: 5, 6, 7 i 8. Sale lekcyjne zamieniły się w stacje. Pierwsza to: „Spotkanie z bajką czytaną", druga „Z literatury wzięte", kolejna „Literatura w sieci", następne "Zostań mistrzem czytania", „Gra: Uwięzieni w książce". Nawet zniszczone okładki książek otrzymywały "nowe życie" w stacji „Okładka jak z bajki". W ostatniej stacji uczniowie przystępowali do "Olimpiady wiedzy literackiej". Dwóch uczniów wykazało się dużą wiedzą. Byli to: Tomasz Skiba z klasy 8b i Miłosz Mokrzycki z klasy 6a. Uczniowie otrzymali nagrody sponsorowane przez prowadzących projekt, a także zaproszenie do Elbląga na podsumowanie pikniku.

Za realizację projektu odpowiedzialne były: Agnieszka Turczyk i Joanna Mokrzycka.

(opr.organizatorzy)