Fizyka dla smyka

Dnia 08.02.2017r. w Szkole Podstawowej w Pieniężnie odbyły się pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” przygotowane przez Akademię Nauki w Olsztynie. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego ich świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Asystentami pokazów naukowych byli uczniowie klas IV – VI. W czasie 45 minutowego spotkania dla każdej z klas - pt:. „Magnetyzm i jego tajemnice” uczniowie poznawali: magnesy, przyciąganie i odpychanie, lewitację przedmiotów w polu magnetycznym, elektromagnes, akcelerator magnetyczny oraz wykrywacz metalu. Pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadzono kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych. Młodzi uczestnicy bawili się na tych zajęciach znakomicie.

„Fizyka dla Smyka” jest doskonałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu przyrody, fizyki i geografii.