Pierwszym elementem było wykonanie plakatu informacyjnego, mającego na celu pozyskanie beneficjentów projektu „Nie bójmy się marzyć”. Następnie zweryfikowanie ich przez pedagoga szkolnego, wychowawcę i pracownika MGOPS. Po czym odbyło się spotkanie integracyjno-informacyjne grupy. Kolejnym, etapem projektu był wyjazd do Olsztyna, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach muzealnych pt. „ Karnawał na Warmii”. Tam wykonały elementy strojów kolędników, zwiedziły również muzeum. Obejrzeli Starówkę Miasta, poznali legendę o św. Jakubie, zjedli pożywny obiad i ruszyli w dalszą drogę do Dobrego Miasta, gdzie przez dwie godziny zażywali kąpieli wodnych.

Pełni wrażeń wrócili do domku. Kolejne spotkanie miało na celu podsumowanie projektu, gdzie uczestnicy dzielili się wrażeniami, wykonali prace plastyczne, montowali filmiki.

Realizujące projekt:

J. Mokrzycka