W środę 27 marca pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami - p. W. Skubiszewską i p. Z. Wiśniewską odwiedzili Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Pieniężnie.

Przewodnikiem po zakładzie była prezes placówki p. Bożena Milan, która w interesujący sposób opowiedziała o przedsiębiorstwie. Dzieci zobaczyły przepompownię, zbiorniki retencyjne, pompy filtrujące wodę i studnię głębinową, która ma ponad 200 m głębokości.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali książkę "Sekrety wody" i będą zgłębiać tajniki tego niezbędnego do życia skarbu.

2019 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved